a0b7060edb6bccb77a45f3648522b839

Nowoczesne, geometryczne sztukaterie

Obecnie sztukateria ma coraz mniej wspólnego z pałacowymi  pokojami. Dziś projektanci z powodzeniem stosują ją w nowoczesnych wnętrzach i dzięki temu osiągają fantastyczny,zaskakujący efekt!

Sztukateria daje nieograniczone możliwości. Dzięki niej możemy wyczarować na naszych ścianach prawdziwe dzieła sztuki!

W tym sezonie nadal prym wiedzie sztukateria ułożona w geometryczne wzory. Dzięki niej każda przestrzeń nabierze dynamiki i charakteru.

Taka sztukateria nie jest zarezerwowana jedynie do salonu czy sypialni. Za sprawą swego nowoczesnego klimatu równie dobrze sprawdzi się na przykład w pokoju nastolatka.

Sztukateria może mieć dowolny kolor dopasowany do wystroju danego wnętrza.  Szczególnie modne są te pomalowane na intensywne, nasycone barwy, jak szarość, czerń, granat,bordo czy fiolet.

W wypadku wyboru wzoru i koloru sztukaterii może nas ograniczać jedynie nasza wyobraźnia.

jk-kling-sisal-stair-runner

Nie wiesz jak zaaranżować ścianę przy schodach? Wybierz sztukaterię!

Ściana przy schodach stanowi istotną część dobrze urządzonego domu. Niestety często nie poświęcamy jej wystarczająco dużo uwagi, a szkoda, bo odpowiednio zaaranżowana potrafi sprawić, że cała przestrzeń ze schodami nabiera blasku.

Na pewno niezbyt fortunnym pomysłem jest zostawienie białej ściany. Taka opcja jest przede wszystkim bardzo mało  praktyczna. Powierzchnia przy schodach jest narażona na różnego rodzaju otarcia czy uszkodzenia, w związku z tym warto pomyśleć o czymś nie tylko efektownym, ale przede wszystkim trwałym i łatwym w utrzymaniu czystości.

Według nas idealnym rozwiązaniem jest boazeria lub sztukateria. Takie ozdoby są bardzo trwałe i odporne na delikatne uszkodzenia. Kolejną korzyścią  jest to, że możemy je łatwo myć za pomocą zwykłej szmatki nasączonej wodą.

Na tym jednak nie koniec zalet wspomnianych ozdób.Położone przy schodach sprawiają, że całe pomieszczenie nabiera klasy i elegancji. Ponadto możemy je zestawić z tapetą lub rodzinną galerią zdjęć.

Taką boazerię lub sztukaterię możemy pomalować na dowolny kolor w zależności od naszych preferencji. Dla niezdecydowanych polecamy białą, klasyczną sztukaterię, która z pewnością  będzie prezentować się doskonale i ponadczasowo.

 

 

 

stylowi_pl_wnetrza_52017914

Sztukateria – wielki powrót w pięknym stylu!

Sztukateria to obecnie jeden z najgorętszych trendów tego sezonu. Kolejni projektanci wnętrz na całym świecie prześcigają się w tworzeniu nowych i oryginalnych koncepcji  z wykorzystaniem motywu sztukaterii.

Jeszcze do niedawna ta ozdoba kojarzyła się wyłącznie  z wnętrzami urządzonymi w klasycznym stylu. Obecnie możemy zaobserwować bardziej nonszalanckie podejście w tej kwestii. Coraz częściej sztukateria zdobi nowoczesne wnętrza. Mało tego! Projektanci przestali ograniczać się do klasycznej bielii  i chętnie stosują we wnętrzach  odważne, nasycone barwy.

Co takiego sprawia, że ta ozdoba jest tak popularna i chętnie stosowana ? Przede wszystkim jej ponadczasowość! Sztukateria dodaje klasy i charakteru każdemu wnętrzu. Jeśli nie mamy pomysłu, jak urządzić przedpokój czy sypialnię, sztukateria z pewnością będzie doskonałą bazą.

Sztukateria nie tylko wygląda elegancko i stylowo, dodatkowo chroni ścianę przed zabrudzeniami. Stanowi piękną oprawę do wyeksponowania zdjęć, plakatów czy dzieł sztuki. Możemy ją również łączyć z tapetami dzięki czemu uzyskamy jeszcze ciekawszy efekt.

Obecnie modne są nie tylko białe sztukaterie, ale również te w żywych barwach, jak granat, kobalt, bordo czy śliwka.

Jeśli podoba się Wam taka ozdoba ściany  i chcielibyście  ją wprowadzić do swojego domu, zapraszamy do kontaktu.