Screenshot 2018-04-18 at 11.10.23

Gorący trend – kolorowa boazeria

Biała boazeria to bez wątpienia  klasyka, która prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody. Jeśli jednak chcemy nieco ożywić naszą przestrzeń i dodać do niej trochę wiosennych barw, warto rozważyć kolorową boazerię.

Taka ozdoba to obecnie jeden z wiodących trendów wnętrzarskich. Projektanci chętnie sięgają po takie barwy jak błękit, granat, fiolet czy bordo. Boazeria pomalowana na takie kolory z pewnością będzie oryginalną ozdobą każdego pomieszczenia.

Jeśli zdecydujecie się na taką boazerię, warto pamiętać o dobraniu odpowiedniego koloru na górną część ściany oraz o dobraniu odpowiednich dodatków.

Ostatnio coraz większą popularnością cieszy się trend polegający na malowaniu ściany i boazerii na ten sam kolor. Jest to wygodna i ekonomiczna opcja aczkolwiek należałoby w takim wypadku wprowadzić dodatki i akcesoria, które ożywią całą przestrzeń.

Odważni mogą również połączyć kolorową boazerię z oryginalną tapetą dopasowaną do całości lub z szablonami malarskimi. Możemy też położyć boazerię na całą ścianę, uzyskamy wówczas ciekawy i oryginalny efekt.

Warto wprowadzić kolory do swojego wnętrza nie tylko ze względu na ich walory estetyczne, ale również dlatego, że poprawiają nam humor i dodają energii.

 

75f1d84d2659bf46907a2b49b4e0528b

Chcesz stworzyć magiczny pokój dla dziecka? Zastosuj sztukaterię lub boazerię!

Urządzenie pokoju dla dziecka to nie tylko wielka przyjemność , ale również spore wyzwanie! Taka przestrzeń z jednej strony powinna być dostosowana do dziecięcych potrzeb, a z drugiej  powinna wyglądać spójnie i harmonijnie.

Jak połączyć elegancję i dobry smak z dziecięcymi motywami? Bardzo prosto! Wybierz słodką, oryginalną tapetę i zestaw ją z sztukaterią lub boazerią!

Obecnie na rynku mamy ogromny wybór oryginalnych, dziecięcych tapet. Niektóre z nich są tak urocze i wyjątkowe, że nawet zastosowane w pokoju osoby dorosłej nadal wyglądałyby świetnie!

Jeśli dobierzemy do tapety białą sztukaterię,  zadbajmy o to, by pozostałe dodatki nawiązywały do jej delikatnego i eleganckiego charakteru.

Do pokoju chłopca możemy wybrać ciemniejszą sztukaterię bądź boazerię, na przykład szarą lub granatową i połączyć ją z energetycznymi pomarańczowymi lub żółtymi dodatkami.

Sztukateria i boazeria zestawione z tapetą to rozwiązanie, które jest dobre dla osób, którym szybko nudzą się konkretne motywy. Po jakimś czasie możemy nakleić nową tapetę i pozostawić bazę w postaci zabudowy ściennej. Dzięki temu zabiegowi  pokoik naszego dziecka ponownie nabierze  niepowtarzalnego  charakteru!

 

51dd125cd89cc758d14f8cda5eec6bd8

Jak zaaranżować ścianę z telewizorem?

Ściana z telewizorem jest jednym z kluczowych elementów dobrze urządzonego salonu. Jeśli zależy nam na tym, by komponowała się z resztą pomieszczenia, warto poświęcić jej trochę czasu.

Dziś chcieliśmy Wam pokazać, jak doskonale prezentuje się telewizor na ścianie ozdobionej sztukaterią. Taka sztukateria nie tylko prezentuje się szykownie i elegancko, ale również doskonale wydziela poszczególne strefy i funkcje.

Na zdjęciu poniżej w fantastycznym salonie zaprojektowanym przez rosyjską markę Studia 54 widzimy, że na środku jest miejsce na telewizor, a po bokach została wydzielona przestrzeń dla efektownych kinkietów. Wszystko jest ozdobione sztukaterią dzięki czemu został spotęgowany efekt ładu i harmonii.

Kładąc sztukaterię na ścianie z telewizorem należy oczywiście całe wnętrze urządzić w tym samym klimacie. Można sztukaterię zastosować w całym salonie, ale nie jest to konieczne. Wystarczy, że za sprawą dodatków i mebli nawiążemy do jej klimatu.

Tak ozdobiona ściana nabierze wyjątkowego charakteru.  Jeśli chodzi o kolor sztukaterii, to najbardziej uniwersalna będzie biel, która idealnie podkreśli kontrast między ścianą a telewizorem.

Jak Wam się podoba taka ozdoba w salonie?